העולם שייך לשושבינים

שמלות שושבינות לילדות - אפרסק

שמלות שושבינות לילדות – אפרסק

הרב דרוך במקומו, האורחים כבר מצטופפים אל מול החופה, הצלם נותן את האות והטקס מתחיל. הנה הוא, ניצב שם נרגש בחליפת שלושה חלקים מהודרת, אוחז בחוזקה בטבעת שבידו, והיא, נרגשת גם כן, צועדת לקראתו בשמלת מלמלה מעלפת, מפזרת פרחים לכל עבר, ולא מפסיקה להביט בו. יום אחד אולי הם עוד יתאהבו ויתחתנו. כשיגדלו כמובן… בינתיים הם "רק" השושבין והשושבינה, אבל אל תתפלאו אם בערב הזה הם יזכו לחיבוקים ונשיקות אפילו יותר מאשר החתן-כלה עצמם.

כן, יש משהו פשוט מקסים בילדים קטנים ומתוקים שמחייכים לכל עבר כשהם עטופים בבגדי ערב נוצצים, בגודל מיניאטורי כמעט. משהו שיכול לגרום לנו, המבוגרים, לרצות לאכול להם את הלחיים, או לפחות להדביק להם כזו נשיקה ענקית, שתשאיר להם סימן מעכשיו ועד לקינוח! זו הסיבה העיקרית לכך שהיום אף חתונה אמיתית לא שלמה בלעדיהם: בלי זוג השושבינים הקטנטנים, שכבר מזמן לא קיימים רק בשביל לפזר פרחים מסלסלה ולמסור את הטבעות לחתן ולכלה.

אז איך הופכים את הילדים המקסימים לשושבינים של ממש? באמצעות הבגדים כמובן. בעבר מקובל היה לחשוב שעל-מנת להלביש את הנסיכה הקטנה שלנו באיזו שמלת שושבינה מהודרת, למשל, צריך קודם כל לפתוח את הארנק ולהוציא הרבה כסף עבור בדים ותופרת (או אפילו סלון כלות) שייצרו במיוחד בשבילנו שמלה שתתאים למידותיה של השושבינה. אלא שמאז דברים השתנו, וכיום קיימות ברחבי הארץ מספר חנויות ייעודיות המתמחות בבגדי ערב לילדים. חנויות אלו מציעות מגוון רחב מאוד של דגמי שמלות וחליפות, במבחר צבעים וגזרות מוכנים מראש, ולא פחות חשוב – במחירים זולים משמעותית מעלות ההוצאה על תופרת אישית.
כך תוכלו למצוא היום, בין היתר ובקלות יחסית, חליפות שני חלקים לילדות עם מחוך קולר וחצאית קומות עשירה, שמלת נשף מנוצנצת (מבד לורקס) למלכת הגן או הכיתה, חליפת טוקסידו אמיתית שלושה חלקים כולל אבנט ופפיון לזאטוט הקטן, ועוד מבחר עיצובים מדהימים.

אז אם הכתבה הזו עשתה לכם חשק, ואתם עומדים לפני חתונה במשפחה ומעוניינים להפוך את הנסיכים הקטנים שלכם לשושבינים מקסימים – מלי, מנהלת סניף אשדוד של רשת "אפרסק" המתמחה בהלבשת ילדים לאירועים, מספקת לכם מספר טיפים בנושא, כדי שתדעו מאיפה להתחיל:

הזמן המומלץ להגיע לחנות הוא בין חודש וחצי לשלושה חודשים לפני האירוע. טווח זמן זה יאפשר לכם להתרשם ממבחר גדול יותר של דגמים עד האירוע, וימנע מצב בו תאלצו להתפשר בגלל חוסר זמן, ולקנות דגם מסויים שלא כל כך אהבתם. צריך גם לזכור שבמקרים רבים לאחר הקנייה השמלה או החליפה שרכשתם נשלחת לתופרת לצורך ביצוע תיקונים, כדוגמת מכפלת או הצרה, כדי להתאימן בצורה מושלמת למידותיו של הילד או הילדה. תהליך זה, כמובן, דורש זמן נוסף אותו יש לקחת בחשבון.

כמו שהוזכר בסעיף הקודם, כיוון שמדובר בחליפות ובגדי אלגנט, גם אצל הילדים, ממש כמו אצל המבוגרים, דרושים לרוב התאמות אחרונות (מכפלות, הצרות…) של הבגד על-מנת שיישב 'פיקס' על הילד או הילדה. אפשרות אחת, אם כך, היא לקחת את הבגד לאחר הקנייה לתופר או תופרת שלכם באופן עצמאי ולהסביר לה או לו מה יש לתקן. האפשרות השנייה, והמומלצת יותר, היא לבצע את הקנייה בחנות המספקת ללקוחותיה גם שירות תיקונים מקצועי ומבצעת את ההתאמות הדרושות בעצמה. שירות שכזה יכול לחסוך לכם זמן יקר, התרוצצויות וכאבי ראש, וגם מקנה לכם כתובת אחת שנושאת באחריות הן לטיב הבגד והן לתיקון שבוצע בו.

כשמתרשמים מהדגמים שבחנות, מומלץ במיוחד לא להסתפק בבחינת השמלה או החליפה כשהיא על הקולב בלבד. בהרבה מקרים, במיוחד בהלבשת אלגנט, הבגד שאתם פוסלים מראש, עשוי להפתיע אתכם מאוד כשתראו אותו מונח על הגוף של הילד או הילדה. לכן כדאי תמיד לנסות ולמדוד, גם אם לא לגמרי התלהבתם מהבגד במבט ראשון.

הורים רבים נדלקים על דגם מסוים עבור ילדיהם ו"מתאהבים" בו, אבל בכל זאת מומלץ לפני שמתלהבים ורצים לקופה, לשאול את הילד או הילדה איך הוא מרגיש עם הבגד הנבחר ובעיקר האם הוא נוח לו. אחרי הכל, אלו הם שיצטרכו להסתובב בתוך השמלה או החליפה הזו במשך ערב שלם, ולא ההורים.

כשמדובר בהלבשת ילדים קטנים ממש, לעיתים ההורים והמוכרת עלולים להיתקל במעט חוסר סבלנות מצד הילד או הילדה, שבדיוק עכשיו, בשעה שצריך למדוד את השמלה או החליפה, מעדיפים בכלל לצאת החוצה לשחק עם ילדים אחרים, להתרוצץ ברחבי הקניון, להשתובב בחנות הצעצועים הסמוכה, או לעלות ולרדת (ושוב לעלות) במדרגות הנעות. במקרים כאלו מומלץ לא להלחם עם הזאטוט העקשן, שעלול לעשות דווקא ולסרב להתלבש, וכדאי לרכוש את השמלה או החליפה ולמדוד אותה בבית בנחת, כשהילד או הילדה כבר רגועים ומשתפים פעולה. כמובן שלפני כן יש לברר עם המוכרת בחנות מהי מדיניות החזרת המוצרים של הרשת, כדי לדעת מה תקבלו בתמורה להחזרת הבגד במידה ויימצא לא מתאים. חנויות מסוימות מאפשרות החזרת הכסף ללקוח בתנאי שהבגד הוחזר בתוך 24 שעות. מומלץ לבצע את הקנייה בחנות כאלו, ולא בחנויות שמציעות שובר זיכוי בלבד.

לאחר הקנייה, נחמד יהיה "להסתיר" את הבגד ולא להראות אותו לשכנה, לגיסה, לדודה וכו', וזאת על-מנת שלא לאבד מ'אפקט ההפתעה' שצפוי להפציע באירוע, ולשמור את ה"וואו" לערב הנכון.

dsfdsfdsf