הקושי בלמצוא שמלה לבת מצווה והפתרון

שמלת מקסי שושבינה - אפרסק

שמלת מקסי שושבינה – אפרסק

"בחנויות פשוט לא מבינים אותי" 

אחד הקשיים המהותיים באיתור שמלה, נובע מן העובדה שההיצע בחנויות פשוט לא מספק. יש, כמובן, את הרשתות המסחריות, המציעות שפע שמלות שמתאימות לאירועים, אך שמלות אלו בדרך כלל קיימות בצבעים כהים מדי ובגזרות 'כבדות', והן עשויות להיות רציניות מדי עבור אירוע בת המצווה.

ישנן, מאידך, חנויות המציעות בגדי ילדים לאירועים, אך הן עדיין לא מספקות פתרון לבנות מצווה, מכיוון שמדובר בנערות אשר טעמן בצבעים ובגזרות שונה מטעמן של ילדות צעירות יותר. בגיל 12, הילדות מתבגרות ומבשילות לנערות ורובן שמחות להתהדר בשמלות ערב שייצגו את תהליך ההתבגרות: כבר לא ילדה, אך עדיין לא אישה.

"הגוף שלי משתנה"
עם תהליך ההתבגרות, גם גופן של הנערות משתנה אט אט לקראת הפיכתן לנשים. אם עד כה היה ניתן לרכוש שמלות ערב לילדות ללא קושי וללא צורך להתחשב בגזרה של הילדה, הרי שכעת, את השמלות יש להתאים למבנה הגוף המשתנה וזו בהחלט לא משימה קלה: ככל שהגוף ממשיך להתפתח, שמלות בת מצווה רבות שהיו יכולות להיחשב ליפות ומחמיאות – הופכות פתאום להיות חושפניות מדי ובלתי הולמות.

"המוכרים לא מקשיבים לי"
בעיה נוספת שמשותפת הן לרשתות מסחריות והן לחנויות המציעות בגדי ילדים מעוצבים, קשורה לעיתים לתשומת לב שמעניקים המוכרים ללקוחותיהם. ישנם מקרים בהם מוכרים פונים להורים בלבד ולא לילדות, כשבעצם, הילדות הן אלה שנדרשות ללבוש את השמלה, ולכן מן הראוי שהן תוכלנה להשמיע את דעתן בנושא.

אז מה עושים?
על מנת לגשר על כל הפערים שהוזכרו, ובמטרה למצוא שמלות איכותיות, הסוד הוא לבחור חנות בעלת ניסיון רב אשר מתמחה בתחום של בגדי ערב ואלגנט לילדים. חנויות כאלה בדרך כלל יודעות לעשות את ההבחנה הנדרשת והמקצועית ולהתאים לבנות המצווה שמלות שיהלמו לא רק את מבנה גופן המשתנה אלא גם את ציפיותיהן מיום האירוע.

dsfdsfdsf